Povídka,část 2

12. srpna 2011 v 23:42 | Michalína |  Writing

Podívala jsem se na Terku, zhluboka jsem se nadechla a vykročila. Pro jistotu i pravou nohou, i když jsem věděla, že je to dopředu ztracený. Když jsem ho uviděla sedět uprostřed obýváku, sesypaného na jednu malou hromádku, nevěděla jsem koho mi je líto víc. Nemohla jsem ho tam tak nechat sedět, navíc, když ani nevěděl, co se stalo. Zase pravá noha! Pravá, levá, pravá…..a už jsem byla skoro u něho. Dívala jsem se na něho zoufalým pohledem a v hlavě mi to pracovala na plné obrátky. Nevěděla jsem jak to mám zformulovat. Dlouhé vysvětlování by bylo zbytečné, stručně mu to taky říct nemůžu, to by nebylo fér. Musela jsem zvolit zlatou střední cestu. Objala jsem ho a celé mu to povyprávěla. Zůstal stát jak opařený. Nemohl uvěřit, že někdo sáhnul na jeho Terezku. Nedivil se, že se od něho nenechala ani políbit, ani pohladit. Byl zoufalý. Chtěl se za ni rozběhnout, ale zastavila jsem ho. ,,Marti, dej jí trochu času''. Sedl si vedle mě a objal mě. Poprvé za svůj život jsem ho viděla plakat.

Terka vypráví:

Když jsem vyšla z koupelny a viděla je, říkala jsem si jestli by jim to spolu neslušelo víc. Ne, nikdy jsem na Sabču nežárlila, věděla jsem naprosto jistě, že je to jeho nejlepší kamarádka, byli od začátku jako sourozenci. Otočila jsem se k nim zády a řekla: ,,Martine, běž prosím tě domů''. Viděla jsem ho v zrcadle jak se ke mně přibližuje a musela mu říct ,,Běž pryč''.

Sabina vypráví:

Bylo mi do breku. A taky, že mi slza ukápla a druhá, třetí, čtvrtá…Martin ke mě přišel, obejmul mě a pošeptal mi do ucha, ať jdu za ním. ,,Terez, já se hned vrátím'' Sedla jsem si k němu do auta a smutně se na něho podívala. ,,Vím, že to zní hrozně, ale nezašla by si s ní k psychologovi? Už je to týden a nemůže se na mě ani podívat. kdybych to byl já, kdo ji znásilnil. Chci jí jen pomoct.'' Nevěděla jsem, co mu na to mám říct. ,,Psycholog za ní chodí každý druhý den, ale myslím, že by si za ním měl zajít i ty ,aby ti řekl, jak se k ní máš chovat. Je teď tak strašně plachá. Jestli chceš, můžu tam jít s tebou''.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terry Terry | Web | 13. srpna 2011 v 14:38 | Reagovat

O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O
To jako fakt?!

2 Michalína Michalína | 13. srpna 2011 v 19:13 | Reagovat

ne jenom jako:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama